MAPA VIZÍ

22. 2. 2021
Vision board Iva ano

MAPA VIZÍ – VISION BOARD

Při koučování se často setkávám s tím, že lidé chtějí změnit svou situaci, posunout se vpřed. To je dobře. To, že neví jak, nevadí, cesta se ukáže, ale klienti mnohokrát nevědí, CO vlastně chtějí, necítí, jaké by to bylo, kdyby to bylo ono…

I kdyby měli kouzelnou hůlku, kterou by mohli mávnout a něco změnit, někam se posunout, udělat něco pro sebe důležitého, byla by jim na nic. Nemají vizi, přání, touhy, prostě nevědí. Nevědí kudy ani kam.

V tomto případě radím klientům (a začátek roku je pro to ideální příležitost), udělejte si mapu snů, mapu svých vizí. Hodně lidí o tom slyšelo, někde to viděli, ale proč by to dělali… Proč? Pro sebe. Jen pro sebe.

Pro mě je už nějaký rok mapa vizí jednou z nejdůležitějších věcí v mém životě. Tvořím si ji začátkem roku a pak ji mám celý rok na očích. Naciťuji z ní všechny pocity, které jsem do ní dala při jejím tvoření. Obrázky, které jsem zvolila, jsou pro mě tak silné, že vnímám během celého roku jejich poselství.

Mapa vizí nemusí obsahovat jen materiální přání, i když ta nám jdou vytvořit nejrychleji. Nové auto, nový dům, dovolená… To není špatně, to jsou prostě naše sny a přání a není jediný důvod, aby se nesplnily, pokud věříme, že je to možné. Hojnost je všude kolem nás a záleží jen na nás, jak moc se jí otevřeme, jestli věříme, že je tady i pro nás.

Mapa snů může být plná obrázků, sloganů, slov, které v nás vyvolávají POCIT štěstí, radosti, touhy a vášně. Jsou to přesně ty obrázky, které startují to, co v nás tak dlouho spalo.

To, co nás dovede na naši cestu. Na cestu, která je naše, kde se nám dobře žije.

Je velmi zajímavé a obohacující se dívat na tvorbu jiných map vizí – jak jsme každý jiný, máme své touhy, svá přání a tyto informace jsou nepřenosné a jsou jen naše.

Máte již svou mapu vizí? Víte kudy a kam? Pokud ne, chcete se o tom pobavit, společně tvořit?

Těším se na ukázky vašich map vizí i na případná setkání, kdybyste chtěli pomoci najít cestu.

 

Vaše koučka Iva

 

 

Pokud byste chtěli to, co sami řešíte, nahlédnout jinak, ráda se s vámi potkám a můžeme vše společně probrat.

Těším se na vás.
Vaše koučka.