Jak se cítíš právě teď ?

30. 3. 2021
happy-woman-1209728_1920

Je to rok, co jsme nasadili roušky, co nastaly změny v našich životech, které jsme nemohli ovlivnit, a do toho dorazily změny, které můžeme ovlivnit a hlavně které už dlouho čekaly na své řešení.

Pominu nyní změny ve společnosti, s tím máme všichni své zkušenosti, ale tato doba přinesla i spoustu nových akcí v našem osobním i pracovním  životě, které by nás do této doby ani nenapadly.

Prostě přišly změny.

Sama procházím velkými změnami v osobním i pracovním životě a po roce mohu s pokorou říci: děkuji.

Celospolečenská situace rozpoutala velký detox u všech jedinců. Ano, u všech. Jsou ti, kteří dělají, že to tak není (o těch nepíšu, mají svou cestu), a jsou ti, kteří to cítí všude.

Je velmi zajímavé pozorovat jednotlivé příběhy klientů, dívat se, jak se někdo pevně drží starého a strachy šílí, že ztratí to, co nefunguje, protože vlastně neví, co bude. Jsou ti, kteří se rozhodli, že změnu ano, ale co když… A jsou ti, kteří jsou rozhodnutí a krásně kloužou životem a seznamují se s novými vjemy, podněty, pocity, zjišťují, že mají najednou sílu, která tam ještě nedávno nebyla. Užívají si to.

Život chtěl změnu… pro nás. Za ten rok si uvědomuji, že když se rozhodneme a pustíme se něčeho, na čem lpíme, a dovolíme nechat věci plout, nechat, ať se dějí, a budeme věřit, že je to pro naše nejvyšší dobro, že neumřeme, nezabijeme se, vlastně se nám vůbec nic nestane, jen se náš život opraví, upraví, změní tím správným směrem a my to vše přijmeme… Pak se kvalita našeho života zvedne, ne-li vzlétne.

Tato doba, tento rok je neskutečně zásadní pro naše nastavení. Kudy dál jít, jak žít, co dělat, s kým být, s kým nebýt atd.

V koučování je jedna krásná technika – Sochy . Je to práce s tělem.

A jak se cítíš právě teď ? A jak by ses chtěl cítit?

Postav se a nech projít přes své tělo, jak se právě cítíš, co vnímáš… Právě teď. Všichni klienti vědí, jak se cítí právě teď, a pěkně si to v sobě prožijí, zvědomí si to.

A pak se postav do pozice… Změna proběhla, ušel jsi to, zvládl jsi tu změnu, tu akci, vše dopadlo skvěle, vše je tak, jak má být… Jak se cítíš nyní?

 

A jak se TYcítíš právě teď? A jak by ses chtěl cítit?

Mezi těmito dvěma otázkami je cesta. Pojďme ji spolu projít, a získat tak na ni odpovědi.

Těším se na vás.

Vaše koučka Iva

Pokud byste chtěli to, co sami řešíte, nahlédnout jinak, ráda se s vámi potkám a můžeme vše společně probrat.

Těším se na vás.
Vaše koučka.